WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Dlaczego rozmowy o śmierci są trudne?

rozmowy o śmierci z dziećmiPonieważ strach przed unicestwieniem jest najgłębszym, pierwotnym lękiem człowieka. Boimy się tak naprawdę niewiadomej, co ze mną będzie zadajemy sobie pytanie?

Jest to jeden z najtrudniejszych tematów, my nie chcemy słyszeć, widzieć i myśleć, o tym czego boimy się, więc rzadko rozmawiamy o śmierci.

Kiedy uczeń jednego z największych nauczycieli duchowych tych czasów Eckhar Tolle, zadał mu podczas seminarium pytanie: co dzieje się ze mną po śmierci kiedy tracę świadomość? Eckhart Tolle wybuchł serdecznym śmiechem i odpowiedział: po śmierci odzyskujesz świadomość, a teraz jesteś tu, aby doświadczać wszystkich możliwych emocji, ciesz się tym, bo sam wybrałeś sobie tę podróż.

 

Myślę, że w zależności od tego, w co sami wierzymy, albo będziemy rozmawiać o śmierci jako o nowym życiu, albo będziemy unikać tego typu rozmów z powodu naszych wyobrażeń.

Ludzie przyzwyczaili się wierzyć w to, co widzą i chociaż nauka otwarcie mówi, że nasze zmysły są bardzo rozmowy o śmierci z dzieckiemograniczone, niewiele tak naprawdę przy ich pomocy możemy zobaczyć i usłyszeć. Większość z nas wierzy, że nie istnieje nic poza tym, co widzimy.

Nie mogę nikomu zasugerować jak ma rozmawiać o śmierci z dzieckiem, mogę jedynie opowiedzieć o moim doświadczeniu. Ja wiem, że istnieje życie po śmierci, dlatego, kiedy mój syn pyta mnie, co z nami dzieje się po śmierci, odpowiadam: wracamy do swojego prawdziwego domu, w którym wszyscy są szczęśliwi, panuje w nim harmonia, która pozostawia nas w nieprzemijającej radości i nie ma nic wspólnego z nudą. Kiedy wracasz do prawdziwego domu rozpoznajesz, że to była ,,gra,, nie tęsknisz więc za tym co zostawiłeś.

Tutaj jesteśmy po to, aby kreować nowy świat, w którym poznajemy, noc i dzień, dobro i zło, miłośc i nienawiść, północ i południe, śmierć i narodziny, młodośc i starość, radość i smutek, żeby zrozumieć, że te emocje, które są najtrudniejsze najbardziej budują ten świat.

Oczywiście w zależności od wieku dziecka, można tę rozmowę dostosować do poziomu słownictwa, jednak z doświadczenia wiem, że dzieci rozumieją więcej niż dorośli.

Polecam szczególnie zapytać maluchy, co z nami dzieje się po śmierci, większość z nich ma jeszcze czysty umysł więc zna prawdę, tylko kto z Was w nią uwierzy?dorota hołówka, psycholog
Na pytania dla wegemaluch.pl odpowiada Dorota Hołówka, psycholog, international coach ICC. Jest ekspertem w dziedzinie budowania relacji oraz swobodnego osiągania celów i marzeń. Założyciel Stowarzyszenia Nowej Psychologii.Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?