WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Piknik Wegetariański 2014

Patronat Pikniku Wegemaluch.pl

TydzienWegeNiedziela (18 maja)

Ostatni dzień Tygodnia Wegetarianizmu będzie poświęcony na… relaks! W Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego odbędzie się Piknik Rodzinny oraz Wielki Wege-Targ w godzinach 10.00-18.00. Imprezie towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji. Dorota Sumińska przeczyta dzieciom książeczkę „Dlaczego nie jemy zwierząt” Ruby Roth, a nasi wolontariusze poprowadzą niezwykłe warsztaty: rysowania, malowania buziek, gotowania, robotyki oraz skręcania zwierzątek z baloników. Po warsztatach dla najmłodszych przyjdzie czas na coś dla trochę starszych – Cooking Clash, czyli zawody w wegańskim gotowaniu. Pięć drużyn składających się z pasjonatów kuchni roślinnej przygotuje dla gości darmowy wegański poczęstunek.

Piknik wegeJuż 18 maja w Warszawie odbędzie się wydarzenie, jakiego w Polsce jeszcze nie było! Po raz pierwszy, z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Wegetarianizmu, Fundacja Viva! przygotowała Wielki Wege-Targ i Pinik Rodzinny z warsztatami, konkursami, zawodami gotowania wegańskiego i degustacją roślinnych przysmaków!

W tą niedzielę wszyscy warszawiacy, ci mali i duzi, powinni choć na moment (a najlepiej na cały dzień!) wpaść do Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, w parku przy Placu Wilsona. Zapraszamy również osoby spoza Warszawy – od rana do wieczora będzie mnóstwo zabawy, tak więc na prawdę warto przyjechać! Piknik Rodzinny uzyskał honorowy patronat Pani Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz Wojewody Mazowieckiego, Jacka Kozłowskiego, oraz Burmistrza Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy, Krzysztofa Bugli, a także matronat Fundacji MaMa Sylwii Chutnik.

Już od 10:00 na dziedzińcu Fortu będzie można zrobić zakupy na wyjątkowym Wege-Targu. A dlaczego “Wege-”? Otóż wszystkie sprzedawane produkty będą w 100 proc. wegańskie! Na tą chwilę zgłosiło się już dwudziestu pięciu wystawców, tak więc będzie z czego wybierać. Oto niektóre z wystawianych produktów i usług:

 • Ekologiczne warzywa i owoce;
 • Wegańskie produkty gotowe (w tym wegańskie sery żółte, bita śmietana, roślinne czekolady mleczne, produkty chłodnicze, suszone owoce, orzechy i pestki, kasze i makarony, mleka roślinne);
 • Pasztety i pasty roślinne, hummus, wegański smalczyk;
 • Naturalne soki;
 • Greckie wysokogatunkowe oliwy z oliwek
 • Witariańskie ciasta, słodycze i zestawy lunchowe;
 • Wegańskie i bezglutenowe wypieki;
 • 7 stoisk z wegańskimi daniami ciepłymi, w tym: pieczonymi ziemniaczkami, burgerami, falafelami, samosami itp.;
 • Wina Bezalkoholowe;
 • Organiczne herbaty Fair Trade;
 • Wysokiej jakości blendery m.in. do koktajli owocowych;
 • Naturalne kosemtyki niestestowane na zwięrzętach oraz biodegradowalne środki czystości;
 • Suplementy;
 • Karmy i szampony dla zwierząt;
 • Książki dotyczące zdrowej diety, weganizmu, praw zwierząt;
 • Prozwierzęcie gadżety – kubki, torby, koszulki;
 • Ekologiczne zabawki;
 • Naturalne tatuaże z henny;
 • Porady fizjoterapeuty zwierzęcego;
 • Prenumerata magazynu “Vege” w wyjątkowej, promocyjnej cenie.

Imprezie towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. O 12.00 zaprosimy wszystkie dzieci z opiekunami do sali teatralnej Fortu Sokolnickiego, gdzie Dorota Sumińska, znana i lubiana lekarz weterynarii oraz autorka książek dla dzieci, przeczyta książeczkę „Dlaczego nie jemy zwierząt” Ruby Roth. Czytaniu towarzyszyć będzie obrazkowa prezentacja.

O 13.00 ruszą niezwykłe zwierzakowe warsztaty dla dzieci. Najmłodsie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach malowania zwierzaków, wykonywania zwierzaków z balonów-parówek oraz pokazach robotyki.

Nasi wolontariusze będą również malować maluchom zwierzakowe buźki naturalnymi farbami do skóry.

Po warsztatach dla najmłodszych przyjdzie czas na atrakcję dla nieco starszych – tradycyjna, legendarna impreza Tygodnia Wege, czyli Cooking Clash. Co roku zawody w wegańskim gotowaniu cieszą się olbrzymim zainteresowaniem – przeżywamy wtedy istny szturm warszawiaków! Mamy nadzieję, że i w tym roku nie zabraknie gości. Sześć drużyn składających się z pasjonatów kuchni roślinnej przygotuje darmowy wegański poczęstunek dla wszystkich uczesników! Goście wybiorą najlepszą drużynę, która otrzyma tytuł Wegańskich Mistrzów Cooking Clash 2014! Już dzisiaj możemy Wam zdradzić, że jedną z drużyn są przedstawiciele… Koła Naukowego Żywieniowców i Dietetyków SGGW!!! Możecie więc być pewni, że przygotowane przez nich dania będą wzorowe pod względem walorów zdrowotnych. A czy również samokowych? Przekonacie się sami!

Zabierajcie rodzinę, znajomych i przybywajcie! Do zobaczenia!

18 maja (niedziela), godz. 10.00-18.00, Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, Ulica Stefana Czarnieckiego 51, Warszawa (park przy stacji metra Plac Wilsona)

WSTĘP WOLNY!


Szczegółowy plan wydarzeń w całej Polsce na stronie: tydzienwege.plCieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?