WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Ziarna

Pestki dyni 9+

Pestki dyni są bardzo kaloryczne 100g suszonych pestek to około 540 kcal, większość pochodzi z tłuszczów z nich zawartych (dla porównania, sam miąższ dyni to tylko 15 -.23 kcal).

Zawartość witamin i mikroelementów w pestkach dyni jest imponująca. Witaminy z serii B (B1 B2 B3, B9) liczone są w kilkunastu procentach średniego rekomendowanego dziennego zapotrzebowania, mikroelementy jak mangan, magnez, fosfor, żelazo, cynk liczone są w kilkudziesięciu procentach.

Jednak to nie tylko witaminy i mikroelementy stanowią o nadzwyczajnej wartości pestek dyni, to również specjalne składniki chemiczne w nich zawarte: fitosterole, złożone związki chemiczne, przypominają swoją budową - uwaga – cholesterol.

Kukurbitacyna zawarta w pestkach dyni, substancja wykazująca silne działanie toksyczne wobec drobnoustrojów i robaków, jednocześnie będąc nieszkodliwą dla organizmu ludzkiego, sprawia że pestki były od dawna stosowane w walce z pasożytami układu pokarmowego, jak tasiemce, owsiki i glisty.

Napój z mielonych pestek z wodą działał moczopędnie przy schorzeniach nerek.

Medycyna ludowa prostym i dosadnym językiem tak podsumowuje temat pestek dyni: "Pestki dyni spadły z kieszeni Boga na ziemię i nie ma na świecie zdrowszej od nich rzeczy!"

Dzieciom należy podawać pestki zmielone na przykład w postaci pasty.Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?