WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Owoce

Kiwi 8+

Kiwi cenione jest nie tylko ze względu na smak i oryginalny kolor, ale głównie ze względu na bogactwo witamin i mikroelementów. Jeden owoc zawiera ich tyle, ile wynosi dzienne zapotrzebowanie człowieka. Niektórzy określają je mianem bomby witaminowej. Owoce zawierają ogromne ilości witaminy C, E i B, mają także dużo potasu, cynku i niewielkie ilości sodu, pektyn i cukrów.
Dzięki zawartości witamin wspomagają leczenie wielu schorzeń, zapobiegają przeziębieniom, ułatwiają leczenie grypy, wpływają na poprawę samopoczucia i działają kojąco na nerwy.

Popularność zyskały z chwilą gdy plantatorzy z Nowej Zelandii nazwali je kiwi, ponieważ drobne włoski pokrywające owoce przypominają puszek ptaka kiwi.

Aktinidia, roślina, która daje kiwi pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Odkryto ją w połowie XIX wieku w środkowych Chinach, ale sławę i znaczenie zdobyło dopiero po przewiezieniu do Nowej Zelandii, gdzie zaczęto uprawiać ją na większą skalę. Do Europy owoce dotarły w latach pięćdziesiątych XX w. Początkowo nazywano je agrestem chińskim.Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?