WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Pola Jazz Quartet

Pola Jazz QuartetPola Jazz Quartet to zespół założony i prowadzony przez znanego prezentera sportowego Telewizji Polskiej Macieja Jabłońskiego. Lider zespołu jest jedynym w Polsce (a może i na świecie) prezenterem sportowym z wyższym muzycznym wykształceniem (AM im. F. Chopina w Warszawie).

PJQ wykonuje standardy jazzowe, przede wszystkim w stylistyce swingowej oraz własne kompozycje. Członkowie grupy są również wykształconymi, zawodowymi muzykami, grającymi na co dzień z najlepszymi jazzmanami w kraju.
Pola Jazz Quartet ma w dorobku koncerty i oprawy muzyczne eventów w różnych miejscach Polski, a także występy w programach telewizyjnych.

PJQ tworzą:
Maciej Jabłoński - wokal, klarnet, saksofon altowy
Piotr Sawicki - fortepian, kompozycje
Łukasz Makowski - kontrabas, gitara basowa, kompozycje
Maciej Dziedzic - perkusja

 

Posłuchaj:

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

 

Poprawiono: poniedziałek, 11, luty 2013 09:46

Odsłony: 2095

Siudma Góra

ŚSiudma Góraląska grupa muzyczna wykonująca autorskie kompozycje utrzymane w stylistyce "piosenki z tekstem" a w warstwie dźwięków przeplatane elementami folku, bluesa, jazzu i rytmów latino.

Liderem i założycielem śląskiej grupy Siudma Góra, jest Zbyszek Siudy (aka SiUdmy) znany również z długoletniej współpracy z Sylwestrem Szwedą w TWA i U Pana Boga za Piecem a także z płyt Bogusława Wojtka Maciaszka pt Remedium Solińskie, Remedium Bieszczadzkie, Droga do Cisnej. Ze swoim zespołem wykonuje głownie autorskie piosenki ale można go tez usłyszeć śpiewającego pieśni morza, szanty, piosenki turystyczne i folkowe. Recitale Siudmego odbywają się w rozmaitych miejscach w całej Polsce - spotkać go można zarówno na zawodowych scenach, jak i w schroniskach, bacówkach czy na wernisażach. Nie jest mu obce granie poza granicami naszego kraju- występy w irlandzkich pubach zapewniły mu całkiem spore grono fanów .

 

Posłuchaj:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

 

 

Możesz kupić oryginalną płytę tego wykonawcy. Odwiedź jego stronę internetową SiudmaGora.blogspot.com

Poprawiono: niedziela, 10, luty 2013 10:30

Odsłony: 2590

Trawnik

TrawnikZespół powstał w 1979 roku na warszawskim Żoliborzu


Muzykę TRAWNIKA można określić jako folklor miejski, z olbrzymimi wpływami jamajskiego ska, reggae, rockandrolla, surf'u i Stanisława Grzesiuka. Teksty są osadzone w miejskiej rzeczywistości, opisują zwykłych ludzi i zwykłe sprawy, ale nie są pozbawione wątków osobistych, zwłaszcza kiedy dotykają delikatnej sfery uczuć.


Trawnik ma na swoim koncie 3 płyty:
 - Czarodzieje (z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza)
 - Sztajerska
 - Fafarafa

Zespół TrawnikAktualnie zespół występuje w składzie :
Krzysztof Bień - WOKAL / SAX
Piotr 'Mery' Trela - GITARA
Jacek 'Puchacz' Wojcieszuk - GITARA
MArcin Charłampowicz - GITARA BASOWA
Łukasz Kutyński - PERKUSJA

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Trawnik w Facebook

Poprawiono: czwartek, 14, luty 2013 20:00

Odsłony: 1817
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?