WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Zakaz odwożenia dzieci do szkoły

droga_do_szkolyPomysł zrodził się w Wiedniu w 2018 roku. Miał na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. W konsekwencji między godziną 0745 a 0815 zamknięto ruch na drodze, przy której stoi szkoła. Nikt w tym czasie nie mógł wjechać ani wyjechać. Pomysł spodobal się urzędnikom i rodzicom, ale to rozwiązanie jest nadal testowane.
Takie rozwiązanie bardzo spodobało się polskim urzędnikom. Mianowice Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak rozważa wprowadzenie zakazu w Poznaniu, ale czeka na więcej wyników wiedeńskiego eksperymentu.

Oprócz Poznania, pomysłem zainteresował się również Kraków i Łódź.

Poprawiono: wtorek, 15, styczeń 2019 10:14

Odsłony: 2255

Za dużo cukru

slodyczeDziesięciolatki w Anglii spożywają ogromne ilości cukru. Normy spożycia równe są zaleceniom dla osiemnastolatków. Takie wnioski płyną z raportu opublikowanego przez angielskie ministerstwo zdrowia. 
Dzieciaki jedzą o około osiem kostek cukru za dużo, co w skali roku daje 280 kostek. 
Dopuszczalna dawka cukru dla dzieci w wieku od czterech do sześciu lat do ok. 5 kostek cukru czyli 19 g. Natomiast dla dzieci w wieku od siedmiu do dziesięciu wzrasta do 6 kostek, do 7 kostek dla dzieci od jedenastego wieku i starszych.
Najpopularniejszym źródłem cukru w diecie są słodkie napoje, słodycze, herbatniki, puddingi i słodkie płatki śniadaniowe.

Poprawiono: poniedziałek, 07, styczeń 2019 10:09

Odsłony: 12774

Czytaj wicej Czytaj więcej...

'Szczepimy, bo myślimy'

inicjatywa_obywatelska'Szczepimy bo myślimy' - to nowa obywatelska inicjatywa obywatelska, która ma dać możliwość samorządom uznania obowiązku szczepień za jeden z kryteriów przyjęcia do żłobka lub przedszkola. Wspomniana inicjatywa to pomysł dwóch wrocławian: Marcina Kostki i Roberta Wagnera.

Ustawa ma umożliwić samorządom wprowadzenie szczepienia jako punktowanego kryterium przy przyjęciu do publicznych żłobków i przedszkoli. Działałaby na takiej samej zasadzie jak kryterium miejsca zamieszkania, rozliczania podatków, liczby rodzeństwa czy niepełnosprawności dziecka. Obecnie samorządy nie mają takiej możliwości, bo nie pozwalają na to obowiązujące przepisy. 

Poprawiono: wtorek, 27, listopad 2018 15:17

Odsłony: 2511

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?