WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Witaj!

Dziękujemy za Twoje zainteresowanie tworzoną przez nas witryną www.WegeMaluch.pl 


Jesteśmy wieloletnimi wegetarianami. Mamy cudowną córeczkę, wegetariankę od poczęcia oraz... całkowicie niewegetariańskiego psa.

Mamy nadzieję, że informacje które tutaj znajdziesz pomogą Ci w stosowaniu diety wegetariańskiej u Twojej pociechy.

 

Pamiętaj jednak, jeżeli dopiero zaczynasz swą przygodę z wegetarianizmem, wszystkie informacje, szczególnie związane z dietą dziecka powinny być konsultowane ze specjalistami bądź innymi, doświadczonymi wegetarianami.

Nie bój się zadawać pytań!

W niektórych częściach witryny, również tutaj znajdziesz panel dzięki któremu możesz przekazać darowiznę na rozwój i utrzymanie portalu. Będzie nam bardzo miło jeżeli zdecydujesz się przekazać dowolną kwotę...

Możesz się również z nami skontaktować. W tym celu skorzystaj z formularza kontaktowego

Poprawiono: poniedziałek, 07, maj 2012 09:58

Odsłony: 11529

O Wegemaluch

Krótka historia

Wegemaluch
Wegemaluch.pl w swych pierwotnych założeniach miał być niewielką stroną w stylu bloga z zestawem przepisów wegetariańskich dla dzieci. Wraz z budową ówczesnej „stronki”, przychodziły nam do głowy kolejne pomysły które wprowadzaliśmy w życie.

W ten sposób, z niewielkiej strony, której kopia zapasowa w dniu startu serwisu (02.12.2011) miała raptem 90Mb, zrobił się portal, który zajmuje dzisiaj o niemal sześć tysięcy procent więcej powierzchni. Sukcesywnie dodawaliśmy nowe działy i nadal pracujemy nad rozbudową portalu.

 

Fachowcy

Zebraliśmy grupę fachowców, którzy rozpoczęli współpracę z wegemaluch.pl i publikują swe opracowania sygnując je swoimi nazwiskami oraz tytułami zawodowymi i naukowymi. Jesteśmy dumni z zawartości merytorycznej portalu i jakości informacji.

 

Przybliżamy temat diety wegetariańskiej i wegańskiej wśród dzieci. Dzięki naszym działaniom i odzewowi z jakim spotkała się petycja w sprawie umożliwienia rodzicom wyboru diety wegetariańskiej lub wegańskiej w publicznych placówkach oświatowychInstytut Żywności i Żywienia oraz Ministerstwo Zdrowia uznały dietę wegetariańską jako całkowicie bezpieczną w rozwoju dzieci na każdym etapie ich życia.

Możesz chcieć zgłębiać temat żywienia dzieci, możesz poszukiwać informacji, możesz dzielić się swoimi doświadczeniami. Możesz korzystać z wegemaluch.pl w dowolny sposób: anonimowy i jako zarejestrowany użytkownik. Możesz korzystać wyłącznie z przepisów, lub poznać dogłębnie dietę wegetariańską i sposoby jej dobrego bilansowania. To w jaki sposób będziesz korzystać z portalu jest wyłącznie Twoją decyzją.

 

Nie znajdziesz tutaj ideologii, ale znajdziesz ideę

To czy Ty i Twoje dziecko jecie lub nie jecie produkty zwierzęce i odzwierzęce, nie ma dla nas znaczenia.

Ma dla nas znaczenie to, czy chcesz właściwie wpływać na rozwój swojego dziecka.

 

Dajemy Ci narzędzie do poszerzania swej wiedzy w zakresie prawidłowej diety i rozwoju dziecka.

Nie dzielimy się na łamach wegemaluch.pl naszymi ideologiami. Jeżeli będziesz chciał/a wyciągać wnioski z zamieszczonych tutaj informacji to doskonale! Ideologię zostaw dla siebie. Weź pod uwagę, że informacje które prezentujemy w portalu są przygotowane w taki sposób, by osoby które przyszły tutaj po wiedzę, mogły ją znaleźć, osoby które wiedzą już wszystko na temat wegetarianizmu, mogły swą wiedzę zweryfikować.

 

Całkowicie bezpiecznie możesz przeglądać portal wegemaluch.pl. W żadnym miejscu portalu nie znajdują się informacje które mogłyby Cię wprawić w zakłopotanie, wzbudzać poczucie winy lub poczucie wyższości w związku ze stosowaną przez Ciebie dietą.

 

Finansowanie działalności

Portal stworzyliśmy z własnych środków, bez wsparcia z zewnątrz. Nie otrzymujemy wsparcia finansowego od żadnego koncernu i żadnej firmy, nie jesteśmy związani z żadnym koncernem ani firmą w zakresie zawartości portalu.

Portal i jego zawartość jest non profit.

 

 

Twórcy

Na pomysł portalu, pewnego pięknego słonecznego dnia wpadła Magdalena Sikoń. Pełni rolę Redaktora Naczelnego portalu, odpowiada za mnóstwo spraw związanych z zawartością merytoryczną portalu oraz kontakty z nieprzebraną ilością osób i instytucji.

Działaniem i funkcjonowaniem portalu zajmuje się Jarosław (Yaro) Gawłowski. Jest odpowiedzialny za wszelkie sprawy związane z informatyką, grafiką, funkcjonalnością i bezpieczeństwem portalu.

Gdyby nie pojawiła się na Świecie nasza córka... nie byłoby tego portalu. Dzięki niej zakiełkowały pomysły i wzięliśmy się do pracy.

Cierpliwy pies Zorek, wszystko to znosił i czekał na drapanie za uchem w czasie kiedy byliśmy zajęci tworzeniem portalu.

 

Jeżeli masz do nas jakieś pytania skorzystaj z dostępnych formularzy kontaktu: Kontakt, Admin.

 

Poprawiono: czwartek, 22, styczeń 2015 19:46

Odsłony: 18983
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?