WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Owoce

Banan 8+

Banany są bardzo dobrym źródłem potasu (w 100 g znajduje się go aż 395 mg), a także witaminy C, magnezu i błonnika. W mniejszych ilościach zawierają też witaminy z grupy B, D, E, K, betakaroten oraz fosfor, wapń, żelazo, cynk i jod.

Banany pochodzą prawdopodobnie z Południowo - Wschodniej Azji. Obecnie są hodowane powszechnie w tropikach i subtropikach. Rosną tam na wilgotnych nizinach.

Poprawiono: środa, 04, wrzesień 2013 22:00

Odsłony: 5448

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Kiwi 8+

Kiwi cenione jest nie tylko ze względu na smak i oryginalny kolor, ale głównie ze względu na bogactwo witamin i mikroelementów. Jeden owoc zawiera ich tyle, ile wynosi dzienne zapotrzebowanie człowieka. Niektórzy określają je mianem bomby witaminowej. Owoce zawierają ogromne ilości witaminy C, E i B, mają także dużo potasu, cynku i niewielkie ilości sodu, pektyn i cukrów.
Dzięki zawartości witamin wspomagają leczenie wielu schorzeń, zapobiegają przeziębieniom, ułatwiają leczenie grypy, wpływają na poprawę samopoczucia i działają kojąco na nerwy.

Poprawiono: środa, 04, wrzesień 2013 22:20

Odsłony: 5475

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Winogrona 8+
  2. Figa 8+
  3. Śliwki 8+Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?