WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Ziarna

Pestki dyni 9+

Pestki dyni są bardzo kaloryczne 100g suszonych pestek to około 540 kcal, większość pochodzi z tłuszczów z nich zawartych (dla porównania, sam miąższ dyni to tylko 15 -.23 kcal).

Zawartość witamin i mikroelementów w pestkach dyni jest imponująca. Witaminy z serii B (B1 B2 B3, B9) liczone są w kilkunastu procentach średniego rekomendowanego dziennego zapotrzebowania, mikroelementy jak mangan, magnez, fosfor, żelazo, cynk liczone są w kilkudziesięciu procentach.

Jednak to nie tylko witaminy i mikroelementy stanowią o nadzwyczajnej wartości pestek dyni, to również specjalne składniki chemiczne w nich zawarte: fitosterole, złożone związki chemiczne, przypominają swoją budową - uwaga – cholesterol.

Poprawiono: wtorek, 19, listopad 2013 08:39

Odsłony: 6489

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Sezam 9+

sezam w diecie dzieckaSezam posiada wiele cennych witamin, w tym A, E, witamin z grupy B oraz składników mineralnych, np. cynku, fosforu, magnezu, potasu, wapnia i żelaza. Sezam, ze względu na zawartość sesamolu i sesamolinę, zalicza się też do naturalnych przeciwutleniaczy, które zwalczając wolne rodniki zapobiegają procesom starzenia się skóry, a także wielu chorobom, w tym również chorobom nowotworowym.

Sezam zawiera także lecytynę, która korzystnie wpływa na pracę mózgu oraz kwas foliowy. Znajdują się w nim również składniki mineralne takie jak magnez, potas, żelazo, cynk, mangan i fosfor.

Poprawiono: wtorek, 19, listopad 2013 08:40

Odsłony: 14435

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?