WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Żywienie wegedzieciaków w publicznych placówkach?

Wielu rodziców posyłając swoje wegemaluchy do publicznych placówek, czyli żłobków i przedszkoli musi się liczyć z odmową respektowania diety wegetariańskiej lub/i wegańskiej. Dyrektorzy placówek niechętnie również pozwlają na dostarczanie posiłków przygotowanych przez rodziców. Ponadto zdarza się także, że opiekunowie są proszeni o dostarczenie zaświadczenia lekarskiego, w którym lekarz prowadzący zaznacza możliwość stosowania wegediety u malucha. Poprosiliśmy panią Annę Smolarz, z Oddziału Bezpieczeństwa Żywności, Żywienia i Kosmetyków Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej o komentarz dotyczący żywienia wegemalucha w publicznych placówkach oświatowych.

Poprawiono: środa, 29, styczeń 2014 10:41

Odsłony: 6047

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Żywność ekologiczna - definicja

żywność ekologicznaW przypadku żywności o nazwie ekologiczna chodzi o surowce i przetwory, które zostały wyprodukowane zgodnie z zasadami rolnictwa i przetwórstwa ekologicznego. W UE te zasady uregulowane są dwoma rozporządzeniami:

  • Rozporządzenie Rady (WE) nr 834/2007 r. z dnia 28 czerwca 2007 w sprawie produkcji ekologicznej i znakowania produktów ekologicznych i uchylające rozporządzenie (EWG) nr 2092/91,
  • Rozporządzenie Komisji (WE) nr 889/2008 z dnia 5 września 2008 ustanawiające szczegółowe zasady wdrażania rozporządzenia Rady (WE) nr 834/2007 w odniesieniu do produkcji ekologicznej, znakowania i kontroli.

Poprawiono: poniedziałek, 20, styczeń 2014 22:33

Odsłony: 7814

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?