WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Dobro czyniący

czyń dobroWiększość ludzi zapytanych o to co im się przydarzyło w ciągu dnia bez problemu wymienią rzeczy należące do kategorii „niemiłych”. Niewielu z nas jest w stanie przywołać zdarzenia, sytuacje, które były dla nas przyjemne. Bo przykre zdarzenia wywołują w ludziach bardzo silne emocje, które zostają w nas bardzo długo. Ale dzięki temu, że codziennie doznajemy skrajnych uczuć – od radości po smutek, kształtujemy w sobie współodczuwanie dla innych ludzi – ich szczęścia i tragedii. Zdaniem Marty Kołodziejskiej, socjolożki - empatia umożliwia nam wczuwanie się w położenie innej osoby, na przykład widząc starszą panią dźwigającą ciężkie torby wiemy, że musi być jej ciężko, myślimy też być może o starszych osobach z własnej rodziny. W psychologii społecznej prowadzono bardzo wiele badań na temat empatii, które wykazały między innymi, że od niemowlęctwa ludzie potrafią "wczuwać się" w nastroje innych (kilkudniowe dzieci płaczą donośniej, słysząc płacz innych maluchów). Można więc powiedzieć, że potencjał do tak zwanych dobrych uczynków mamy w genach i nie trzeba o nich przypominać. No ale na nasze zachowanie wpływają też takie kwestie jak środowisko, w którym żyjemy i ludzie, z którymi wchodzimy w interakcje.

Poprawiono: środa, 22, maj 2013 22:35

Odsłony: 6263

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Dołącz do Akademii Elfów Świętego Mikołaja!

elfyFundacja Zwalcz Nudę już po raz VI zaprasza na świąteczny cykl rodzinnych gier miejskich. Wyrusz z nami w podróż w czasie, pomóż zorganizować niezapomniane świąteczne przyjęcie w klimacie lat 20. XX wieku i odkryj prawdziwą magię świąt!

Na co dzień Akademia Elfów Świętego Mikołaja znajduje się na Biegunie Północnym jednak w grudniu ze względu na gorący czas przedświąteczny otwiera swoją filię w Warszawie. Dołącz do Akademii i zostań pomocnikiem Św. Mikołaja!

Tak jak na Biegunie, Akademia podzielona jest na departamenty, które wspólnie przygotowują święta. Podczas gier dzieci będą miały możliwość odwiedzenia m.in. departamentu kaligrafii, dekoracji, kulinarnego oraz choinkowego!

Poprawiono: środa, 21, listopad 2018 12:12

Odsłony: 2270

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Dziecięca akademia przyszłości

kup indeks dla dzieckaAKADEMIA PRZYSZŁOŚCI wspiera dzieci w wieku szkolnym, które nie radzą sobie w szkole. W Polsce tysiące dzieci jest dołowanych przez swoje otoczenie. Nie radzą sobie w szkole, zaliczając porażkę za porażką. Bez przerwy słyszą bolesne słowa: nie rokujesz! Od rodziny, nauczycieli, kolegów i koleżanek. Z czasem zaczynają wierzyć, że do niczego się nie nadają i niczego w życiu nie osiągną. Problemem tych dzieci są nie tylko są słabe oceny czy brak pieniędzy na dodatkowe zajęcia, ale niska samoocena i brak wiary w siebie.

Mali studenci AKADEMII PRZYSZŁOŚCI  to właśnie takie dzieci. Tu dostają szansę na zmianę. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI stworzyła system motywatorów zmiany - to unikatowa metodologia pracy z dzieckiem, nakierowana na przemianę myślenia dziecka o sobie samym.

Poprawiono: wtorek, 02, październik 2012 09:47

Odsłony: 6407

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Dzieci z roślinnego jadłospisu

warzywaTo, czym karmimy nasze dzieci, odbije się na ich zdrowiu w młodości i dorosłym życiu. Szczególne wyzwanie stoi przed rodzicami, którzy decydują się na stosowanie kuchni wegetariańskiej.

Wegetarianizm ma kilka odmian. Jedną z nich jest weganizm. Polega on na spożywaniu wyłącznie produktów pochodzenia roślinnego: produktów zbożowych, owoców, warzyw, roślin strączkowych, orzechów i nasion. W jadłospisie wegan nie ma więc mięsa, ryb, mleka, serów, jaj i podrobów. Niektórzy weganie nie spożywają także miodu.

Poprawiono: czwartek, 02, styczeń 2014 12:11

Odsłony: 5980

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Dzień Dziecka w Temacie Rzeka

Patronat Wegemaluch.pl

mamaville-02Zapraszamy wszystkich na Dzień Dziecka w Temacie Rzeka plaża przy Moście Poniatowskiego w Warszawie. Wydarzenie organizuje Temat Rzeka i Mamaville 1 czerwca od godziny 11.00. W czasie imprezy zaplanowane zostały liczne atrakcje, takie jak: piknik, warsztaty, zabawy i gry dla całej rodziny, a także bazar, na którym uczestnicy będą mieli okazje zapoznać się z nowościami na rynku dziecięcym.

Temat Rzeka i Mamaville zapraszają na Dzień Dziecka.

Piknik rodzinny I Gry i zabawy I Warsztaty I Bazar

Bądźcie dziećmi w dniu dziecka i wpadajcie na wielką zabawę do Tematu Rzeka!
Rodzinny piknik pod znakiem śmiechu, radości, kreatywności, spontaniczności.

1 czerwca hulamy na plaży, gramy w ciuciubabkę, badmintona i warcaby, jemy dużo słodyczy, śmiejemy się, tańczymy i wygłupiamy. Będą koce i leżaki, bo plażujemy przy Moście Poniatowskiego.

Przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji, warsztatów, pokazów, zabaw i gier – nudy nie ma!
Poza tym Bazar Kids & Baby, czyli wystawcy i lokalni projektanci z najnowszymi kolekcjami dla najmłodszych – zabawki, wydawnictwa, design, ubrania.
Nakarmimy Was także – zdrowo i niezdrowo, bezglutenowo i wegetariańsko, co nieco dla dużych i małych.

W programie m.in.

* joga dla dzieci (5-8 lat)
* zajęcia ruchowe dla najmłodszych (1- 3 lata)
* joga dla rodziców z dziećmi ( 4 – wzwyż)
* zajęcia umuzykalniające
* Malowanie buziek
* Zaplatanie balonów
* Fryzurki spod chmurki
* Place zabaw
* Warsztaty ekologiczne

I dużo więcej. Sprawdzajcie nasz FB i stronę na bieżąco.

 

Poprawiono: piątek, 30, maj 2014 11:30

Odsłony: 5587
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?