WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Gdzie kupować żywność ekologiczną?

Zakupu produktów ekologicznych najlepiej dokonywać w wyspecjalizowanych sklepach. Niestety w Polsce ciągle jeszcze brakuje sklepów, w ofercie których znajdowałyby się wyłącznie produkty ekologiczne, ale są sklepy (zwłaszcza w dużych miastach takich jak Warszawa), gdzie przeważającą część towarów stanowi właśnie żywność ekologiczna.

Tutaj należy wymienić kilka małych sklepów, gdzie większość oferty to certyfikowane produkty ekologiczne: Rolnik Ekologiczny, ul. Turecka 1, Kalina, ul. Puławska 140, Żółty Cesarz, ul. Bruna 34, Smak Natury, ul. KEN 19, Zielone Oko, ul. Grójecka 75, Rajski Ogród, Panorama, al. Witosa 31.

Poza małymi sklepami istnieją już pojedyncze sklepy oraz sieci większych sklepów, które mają formę jednostek samoobsługowych; w Warszawie są to np. „Smak Natury” czy „Organic Farma Zdrowia” (sklepy tej sieci znaleźć można m.in. w centrach handlowych np. w „Złotych Tarasach”, w „Galerii Mokotów”, „Arkadii”).

Poprawiono: poniedziałek, 20, styczeń 2014 22:27

Odsłony: 6270

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Głosy rewolucji żywnościowej - recenzja

Recenzja Wegemaluch.pl

Dobrego nigdy za małorewolucja żywnościowa

rewolucja frontNa szczęście i ku pokrzepieniu serc w naszym kraju coraz częściej mówi się o zdrowym i świadomym odżywianiu. Wielu z nas zaczyna przykładać wagę do tego, co ląduje na talerzu i jaki to ma wpływ na zdrowie. Każdego dnia ktoś dokonuje swojej małej rewolucji: najpierw jedzenie, później styl życia. Może za parę lat rozmowy na temat jedzenia nie będą już wzbudzały tak wielu emocji jak obecnie.

Głosy rewolucji żywnościowej to kolejna książka, która pozwala na poszerzenie wiedzy na temat jedzenia i jego wpływu na organizm. John Robbins, autor ‚Głosów‚ przytacza 21 rozmów, które przeprowadził ze specjalistami zajmującymi się na co dzień tematem diety i odżywiania. Rozmowy nie są tendencyjne i nie pokazują w różowych barwach pracy owych ludzi. Wspomniani specjaliści podejmując się badań nad dietą wegetariańską i wegańską wskazali dobroczynny wpływ na ludzki organizm i tym samym zmusili innych naukowców do zmiany ich sposobu myślenia, narażając się na nieprzychylność medycznego środowiska. Bo po co zmieniać to co już jest i co gorsze dlaczego ktoś każe mi myśleć i rozwijać się czytając najnowsze doniesienia medyczne???

Polecam ‚Głosy rewolucji żywnościowej ‚ by utrwalić wiedzę, by poszerzyć informacje.

Bo dobrego nigdy za mało.


Magdalena Sikoń, wegemaluch.pl

Fragmenty książki możesz pobrać ► stąd

Poprawiono: czwartek, 27, marzec 2014 17:15

Odsłony: 5584

Jak dbać o psa zimą?

zadbaj o psa zimąZima potrafi być uciążliwą porą roku zarówno dla właścicieli psów jak i ich podopiecznych. Nie wszystkie psy dobrze znoszą wahania pogody, śnieg i mróz. Nie dla każdego pupila zimowa aura jest sprzyjająca i nie wszystkie rasy są jednakowo przygotowane na „ekstremalne” warunki.

Aby zima nie stała się dla zwierzaków koszmarem i żeby nasze psiaki mogły w pełni korzystać z zimowych spacerów należy w tym czasie zaplanować dodatkowe działania w opiece nad czworonogiem.

Ciepłe schronienie

Jeśli nasz pupil mieszka w domu to właściwie nie ma problemu. Natomiast psy, czasami z różnych powodów mieszkające na dworze, należy koniecznie zabezpieczyć przed zimnem i zapewnić im dobrze ocieploną budę. Jej wnętrze najlepiej wyłożyć słomą lub styropianem, gdyż koce czy ręczniki chłoną wilgoć i zwyczajnie zamarzają a przy niskich temperaturach ważne jest, aby pies był odizolowany od wilgoci.

Dobrze jest usytuować budę w miejscu osłoniętym od wiatru, najlepiej w zadaszonym kojcu oraz pamiętać o umieszczeniu jego podłogi ponad gruntem. Przy fatalnych warunkach pogodowych nie należy ryzykować zdrowia zwierzaka i powinno się zabrać go do jakiegoś pomieszczenia np.: przedsionka.

Poprawiono: środa, 22, styczeń 2014 12:21

Odsłony: 19516

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Jak czytać skład kosmetyków

Czary mary z etykietki

ekologiczne kosmetykiHasła reklamowe kosmetyków nigdy nie wspominają o skutkach ubocznych stosowania. Alergie i podrażnienia to coraz częstsze efekty używania konwencjonalnych produktów do pielęgnacji ciała.

Niestety, naukowcy doszukują się także bardziej szkodliwych działań niektórych składników używanych do produkcji kremów, balsamów i szamponów. Kilka z nich zostało oskarżonych o przyczynianie się do rozwoju raka.

Co prawda, w efekcie kolejnych badań zarzuty odsunięto, ale jednego naukowcy są pewni – używanie zbyt wielu kosmetyków konwencjonalnych zamiast pomagać skórze, może powodować wręcz odwrotny skutek. Dlatego, aby uchronić organizm przed zbyt zintensyfikowanym wpływem podejrzanych składników – czytajcie ulotki! Poniżej dowiecie się na co przede wszystkim zwrócić uwagę podczas kupowania kosmetyków.

Poprawiono: czwartek, 23, styczeń 2014 13:55

Odsłony: 5463

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Jak dbać zimą o skórę dziecka?

jak dbac o skórę dziecka zimąZimą nasza skóra narażona jest na skrajnie niesprzyjające warunki. Z jednej strony – suche i ciepłe powietrze w mieszkaniach. Z drugiej – niska temperatura, zimy wiatr i opady – na zewnątrz.

Wychodząc na dwór z ciepłego pomieszczenia wystawiamy twarz na gwałtowne zmiany temperatury. Nie dziwmy się zatem, że o tej porze roku skóra jest szczególnie wrażliwa i podatna na podrażnienia.

 

Skóra dziecka

Przez pierwsze 4 lata życia dziecka skóra jest bardzo delikatna. Mechanizmy obronne nie są jeszcze w pełni wykształcone, skóra jest bardzo przepuszczalna i nie stanowi tak skutecznej bariery dla czynników zewnętrznych, jak w wieku dojrzałym.

W piątym roku życia osiąga strukturę właściwą dla skóry dojrzałej.

Do tego czasu jednak jest bardziej narażona na działanie warunków atmosferycznych, związków chemicznych oraz zakażenia bakteryjne i grzybowe.

Poprawiono: piątek, 03, styczeń 2014 21:37

Odsłony: 5631

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?