WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Jak przygotować psa na Sylwestra?

pieseklatający pies

 

W szalonym tempie zbliża się wyczekiwana noc sylwestrowa i przygotowania do niej ruszyły pełną parą. Ten tekst, jak z pewnością się domyślasz, nie będzie jednak poświęcony ani modnym ostatnio salonom groomerskim a tym bardziej gabinetom typu Dog Day SPA.


Ekscytujący wieczór sylwestrowy nie jest niczym przyjemnym dla naszych czworonożnych przyjaciół. Właściwie śmiało można powiedzieć, że dla nich to najtrudniejsza noc w roku. Huk wystrzałów, błysk sztucznych ogni i przerażające świsty petard potrafią przerazić nawet najodważniejszego zwierzaka. Odgłosy fajerwerków, kilkukrotnie bardziej słyszalne przez zwierzęta niż przez człowieka, często budzą ich ogromne przerażenie a w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do poważnych stanów lękowych. Reakcje na niespodziewane wystrzały mogą być oczywiście różne. Zwierzak potrafi się wtedy spłoszyć, niekontrolowanie oddalić od swoich opiekunów, podkopać ogrodzenie i uciec, nie zwracając uwagi na otaczające go środowisko. Skutki takich zachowań łatwo można przewidzieć. Oczywiście są sposoby pomagające zabezpieczyć naszego czworonoga, jednak musimy pamiętać, że żaden z nich nie jest stuprocentowy i tylko nasza uwaga, zdrowy rozsądek i dobra organizacja mogą pomóc zwierzakowi bezpiecznie przetrwać ten czas.

Poprawiono: czwartek, 27, grudzień 2012 21:27

Odsłony: 7551

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Jak rozpoznać produkty ekologiczne?

Na etykiecie produktu ekologicznego obowiązkowo muszą znaleźć się następujące informacje:

  • warzywa ekologicznenapis, że jest to produkt rolnictwa ekologicznego;
  • nazwa firmy, która wprowadza produkt do obrotu, tzn. rolnika, przetwórcy lub sprzedawcy;
  • nazwa i/lub numer identyfikacyjny jednostki certyfikującej;
  • określenie, czy produkt pochodzi z UE cz spoza UE i
  • logo unijne

 

W Polsce do przeprowadzenia certyfikacji uprawnione są następujące jednostki (przed nazwami jednostek podane są oznaczenia, które obowiązkowo muszą znaleźć się poniżej unijnego logo):

Poprawiono: poniedziałek, 20, styczeń 2014 22:46

Odsłony: 10359

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Jesień w kuchni pięciu przemian

jesień w kuchni pięciu przemian
Jesień kusi różnorodnością barw i magią mgielnych poranków oraz coraz chłodniejszych wieczorów i nocy. Z tego również powodu coraz dłużej i częściej zaglądamy do opuszczonej i zakurzonej latem kuchni by odkryć nowe smaki i potrawy. Jesień mobilizuje nas by uzupełnić nadszarpnięte zapasy przetworów warzyw i owoców.
Na pewno cenne i bogate źródło pomysłów niezwykłych i smacznych potraw dostarczy 'Jesień w kuchni pięciu przemian' autorstwa Anny Czelej.

"Po lecie bogatym w smaki, kolory i zapachy, pełnym energii i słońca, przychodzi czas wyciszenia i harmonii. Jesień to świetny moment, aby się zatrzymać, sprzyja temu domninująca o tej porze roku Przemiana Metalu, która ucina ruch w górę energii yang, przygotowując nas na wkroczenie energii yoin skierowanej w dół."

Poprawiono: środa, 09, październik 2013 13:27

Odsłony: 5432

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Jakie jest ryzyko cukrzycy u dzieci?

cukrzyca14 listopad Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

Częstość występowania cukrzycy wzrasta na całym świecie, a badania donoszą o zwiększonym ryzyku zachorowań u dzieci. Około 350 milionów ludzi na całym świecie ma cukrzycę, liczba może wzrosnąć więcej niż dwukrotnie w ciągu najbliższych 20 lat. W powikłaniu cukrzycy może dość do uszkodzenia serca, naczyń krwionośnych, wzroku, nerek i układu nerwowego – powodując chroniczne problemy i prowadząc do przedwczesnej śmierci.

Cukrzyca typu I (czasami nazywana insulinozależną, młodocianych ) występuje, gdy trzustka nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny, hormonu, który reguluje poziom cukru we krwi. Przyczyna nie jest znana, ale uważa się, że jest wynikiem kombinacji czynników genetycznych i środowiskowych.

Poprawiono: środa, 14, listopad 2012 14:34

Odsłony: 5104

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

back to school 1622789 640Trzy, dwa, jeden - start, czyli wrześniowy powrót do szkoły. W tym roku jakoś tak inaczej bo 02. września. I się zacznie, bo patrząc na kalendarz dni wolnych łatwo rodzice nie będą mieli. 

Pierwsza dłuższa przerwa to okolice świąt Bożego Narodzenia. Zimowa przerwa świąteczna potrwa od 23 do 31 grudnia 2019 roku.
1 stycznia wypada w środę - to także dzień wolny od szkoły. Pytanie co szkoły zrobią z 2 i 3 stycznia - czy zapewnią dzieciom opiekę, czy plan lekcji będzie realizowany? No cóż, w każdej szkole może to być indywidualnie regulowane, ponieważ, co warto przypomnieć - dyrektorzy mają do wykorzystania tak zwane dni dyrektorskie, co oznacza, że plan lekcji nie jest realizowany. Zakładając zatem, że 2 i 3 również będą wolne, uczniowie wrócą do szkoły dopiero 7 stycznia (6 stycznia, w poniedziałek, wypada Święto Trzech Króli.

Poprawiono: środa, 28, sierpień 2019 12:54

Odsłony: 1240

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?