WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Bezpłatne znieczulenie do porodu

W związku z publikacjami prasowymi dotyczącymi znieczulenia porodu informujemy, że znieczulenie porodu jest finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia - zgodnie ze wskazaniami medycznymi, w oparciu o Katalog JGP od 2008 roku. Koszt znieczulenia zewnątrzoponowego do porodu został włączony w wycenę grupy N01 – Poród, która uzyskała wycenę 33 pkt (ok. 1680 zł). Niezgodne z obowiązującymi przepisami jest więc pobieranie od pacjentek dodatkowej opłaty za znieczulenie porodu.

Zgodnie z Rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego dotyczącymi postępowania przeciwbólowego w ginekologii i położnictwie w Części II: Leczenie bólu u kobiet ciężarnych, rodzących oraz w połogu „schematy leczenia bólu w położnictwie powinny umożliwiać lekarzowi indywidualizację postępowania terapeutycznego i opierać się na zastosowaniu skutecznych i bezpiecznych metod, zarówno niefarmakologicznych jak i wykorzystujących środki analgetyczne”.

Poprawiono: niedziela, 15, kwiecień 2012 13:46

Odsłony: 5252

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Ciąża na wesoło

Ciąża.... dziewięć niesamowitych miesięcy. Przez pierwsze trzy dociera do Ciebie, że będziesz miała dziecko. Przez następne trzy patrzysz w lustro jak z dnia na dzień Twoje ciało przestaje być Twoim ciałem, bo rośnie i rośnie, a Ty nie masz na To w ogóle wpływu. No i końcówka ciąży. Zaczynasz odczuwać ruchy dziecka, każdego wieczoru wyobrażasz sobie jakie będzie, jaka Ty będziesz. Delikatnie i subtelnie głaszczesz brzuch, szepcząc słowa miłości i uwielbienia do tego małego człowieczka, które jest w Tobie. To niesamowite uczucie.

Ale wokół ciąży istnieje wiele zakazów, nakazów. Niektóre naprawdę są zabawne:)

Poprawiono: sobota, 14, kwiecień 2012 21:42

Odsłony: 7708

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Depresja w ciąży i jej objawy

Depresja dotyka coraz szersze rzesze ludzi. Dotyczy ona także stanu, powszechnie uważanego za okres radości. Ciąża - czas przemian i oczekiwania. Pojawiają się się w tym okresie trudności psychiczne takie jak obniżenie nastroju, płacz bez przyczyny, drażliwość, niepokój a nawet napady paniki. Kobiety w ciąży skarżą się na zniechęcenie, przygnębienie i nadmierne zmęczenie, martwienie się o zdrowie, spadek zainteresowania aktywnościami i sobą, borykają się z zaburzeniami snu, poczuciem winy i spadkiem zainteresowania seksem. Zdarzają się również stany bólowe bez wyraźnej, medycznej przyczyny. Dzieje się tak za sprawą biologii, ale także zmian społecznych (kryzys finansowy, wpadka, bezrobocie).

Poprawiono: sobota, 14, kwiecień 2012 18:42

Odsłony: 6537

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Czym różni się depresja poporodowa od baby bluesa

Baby blues czyli smutek poporodowy nie jest depresją, ale ją przypomina. Baby blues to stan rozczarowania faktem, iż ramy każdego dnia czynności skoncentrowane na dziecku oraz problemy dotyczące karmienia (problemy laktacyjne, duże potrzeby dziecka). Baby blues przepełnia poczucie złości i buntu, że pomimo bólu i zmęczenia trzeba zaspokoić potrzeby dziecka. Stanowi temu towarzyszy niejednokrotnie powątpiewanie mamy w swoją kompetencję w nowej roli, strach przed nowymi, nigdy wcześniej nie wykonywanymi czynnościami pielęgnacyjnymi. Zmęczenie i ciągła opieka nad dzieckiem obniża potrzeby zadbania o swój wygląd, co wzmaga uczucie nieatrakcyjności.

Poprawiono: sobota, 14, kwiecień 2012 18:43

Odsłony: 6047

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Dieta ciężarnej z cukrzycą ciążową

dieta w cukrzycy ciążowejKażda kobieta w ciąży zobowiązana jest dbać o swoje żywienie. Jest to warunek niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka i przebiegu ciąży. Jednak szczególnie narażone na błędy żywieniowe są dzieci kobiet chorych na cukrzycę, niezależnie od tego, czy choroba była wykryta jeszcze przed ciążą, czy mamy do czynienia z cukrzycą, która pojawiła się po poczęciu dziecka. Dzieje się tak dlatego, że zbyt wysokie stężenie glukozy we krwi działa uszkadzająco na rozwijający się płód.
Przed ciężarną z cukrzycą stoją zatem dwa cele: spożywanie wszystkich składników odżywczych i pokarmowych, niezbędnych dla rozwoju malucha oraz utrzymanie prawidłowego stężenia glukozy we krwi.

Poprawiono: czwartek, 05, lipiec 2012 09:59

Odsłony: 14294

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?