WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Garderoba matki karmiącej

moda matki karmiącejNazywam się Joanna Adamiak. Jestem... W swej istocie jestem Człowiekiem, który dąży do łamania zastanych praw i konwenansów, utartych struktur i schematów. Łamię je w sobie i swojej rodzinie. Pomagam dostrzegać je i łamać tym, którzy czują „egzystencjalne ssanie absurdu” i szukają w tym temacie pomocy, wsparcia i wskazówek.

Jednym z kręgów tematycznych, wokół których się poruszam jest naturalne karmienie niemowląt. A schemat tu rządzący dotyczy na przykład postrzegania karmienia piersią jak bardzo trudnej sztuki, wymagającej niesamowitej techniki, wielu trudów i wyrzeczeń i pozbawiającej matkę karmiącą wolności osobistej.

A ja takiej wizji, z sercem przepełnionym Radością i potrójnym życiowym doświadczeniem (jestem matką 3 dzieci, wszystkie karmione były wyłącznie piersią), mówię NIE.

Poprawiono: poniedziałek, 19, listopad 2012 23:34

Odsłony: 12592

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Infekcje a karmienie piersią

infekcje a karmienie piersiąWiedząc, że pokarm kobiecy wzmacnia odporność dziecka, kobiety z wielką ufnością karmią swoje pociechy. Szczególną uwagę zwracają na to, by nie przerywać karmienia w okresie jesienno – zimowym, gdy panująca na dworze aura sprzyja pojawianiu się przeziębień, infekcjom czy atakom wirusów. Często bywa tak, że nawet jeśli planowały odstawienie dziecka od piersi na ten czas, przedłużają karmienie do wiosny, do nadejścia ciepłych i słonecznych dni. Chcą mieć pewność, że ich dziecko w dobrym zdrowiu przeżyje czas jesiennej słoty i zimowych mrozów.

Zwątpienie przychodzi, gdy same zapadają na zdrowiu, gdy to im przytrafia się angina czy grypa. Pytanie, które rodzi się wówczas w ich umysłach dotyczy możliwości kontynuowania karmienia piersią.
Czy można kontynuować karmienie piersią w czasie choroby (przeziębienia, infekcji, grypy …) ?

Poprawiono: czwartek, 10, styczeń 2013 10:26

Odsłony: 12604

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Jak poradzić sobie z kolką niemowlęcą cz.2

kolki niemowlęceKolka będąca oznaką poważnej nierównowagi u dziecka, którą określa się mianem alergii, wymaga konsultacji z kompetentną osobą, której zaleceniom żywieniowym zaufacie.

 

Zastosowanie odpowiedniej, zrównoważonej diety jest krytycznym elementem życia każdej pary matka – niemowlę, niezależnie od obserwowanych objawów alergicznych.

 

 

Poprawiono: sobota, 11, styczeń 2014 11:46

Odsłony: 8930

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Jak poradzić sobie z kolką niemowlęcą cz.1

tajemnica kolek niemowlęcychTajemnica kolek niemowlęcych kryje się w czynnikach fizjologicznych, psychologicznych oraz środowiskowych.

Dziecko doświadcza świata i reaguje na otaczające go bodźce – pokarmowe, emocjonalne, pogodowe, inne.
Pierwsze chwile, dni i tygodnie życia są dla dziecka okresem adaptacyjnym. Zmienia ono środowisko życia z wewnętrznego, wodnego, cichego i bezpiecznego na zewnętrzne, wypełnione powietrzem, hałaśliwe i nieprzyjazne. Dziecko pokonuje trudną drogę między światami i …

Jeśli trafia w otulające ramiona matki, do jej piersi i ma szansę pozostawać w tej bliskości bez zakłóceń, to dostaje prezent od losu. Jest szczęśliwcem, niemal wybrańcem, bo znając realia sytuacji poporodowych podejrzewać można, że doświadczenie większości dzieci jest zgoła inne, wiążące się ze stresem rozdzielenia, obchodami i badaniami lekarskimi, szczepieniami.

Wszelkie napięcia, które przeżywa człowiek kumulują się w żołądku. Nie powinno więc nas dziwić, że dzieci, we wczesnym okresie życia reagują wzdęciami i bólem brzuszka.

Poprawiono: sobota, 11, styczeń 2014 11:47

Odsłony: 9694

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Jak przygotować się do karmienia piersią?

wegetarianizmNatura wyposażyła kobietę w mechanizmy, które bez specjalnych działań uruchamiają w niej możliwość karmienia piersią swojego potomstwa. To, co bardzo silnie blokuje we współczesnych kobietach naturalne procesy potrzebne do wykarmienia dziecka, mieści się w przeważającej części w umysłach kobiet, a nie w ich ciałach fizycznych.

Kobieta przygotowująca się do macierzyństwa powinna otworzyć się na swój wewnętrzny świat, by nauczyć się dostrzegać swoje głębokie potrzeby napływające ze świadomości, co, w następstwie, ułatwi jej niewerbalny kontakt z dzieckiem i pozwoli sprawnie i w radości zaspokajać potrzeby niemowlęcia.

Mimo, że to nastawienie kobiety oraz jej myśli i emocje wpływają w dużym stopniu na powodzenie w laktacji, przygotowania do karmienia piersią proponuję zacząć od zapanowania nad fizycznością.

Poprawiono: poniedziałek, 19, listopad 2012 23:35

Odsłony: 7976

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?