WegeMaluch.pl

FB TW G+ Zarejestruj Rejestacja / Login

Artykuły

Piosenka 'z pokazywaniem'

Twórcze, ruchowe, z wyobraźnią a może szalone, zwariowane - czasami ciężko wymyśleć zabawę dla naszego Malucha aby łączyła wszystkie te cechy. Podpowiemy Ci jak miło spędzić czas z dzieckiem nie nudząc się i co najważniejsze na nowe pomysły nie wydasz ani grosza.

Pamiętaj, że kontakt z dzieckiem poprzez zabawę stymuluje jego rozwój emocjonalny, psychiczny i fizyczny. Co najważniejsze i warte podkreślenia - wspólnie spędzony czas ma nieoceniony wpływ na umacnianie więzi między dzieckiem i rodzicem.

To zaczynamy :)

Poprawiono: niedziela, 15, kwiecień 2012 15:43

Odsłony: 7894

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Popatrzmy

Nie spieszcie się, gdy razem przypatrujecie się światu. Twoja obecność da dziecku poczucie bezpieczeństwa i akceptacji, czynników niezbędnych aby mogło cieszyć się otaczającą je rzeczywistością.

Znajdź kilka różnych miejsc, z których dziecko może przyglądać się otaczającemu światu. Dzieci są szczęśliwe, gdy mogą obserwować poruszające się przedmioty.

Pracująca pralka do prania albo wirówka mogą przynieść im wiele radości.

Poprawiono: niedziela, 15, kwiecień 2012 15:44

Odsłony: 5040

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Zabawa w rozmowę

dzieci uczą się słówPołóż się z maluchem twarzą w twarz na miękkim dywanie albo łóżku, tak, żeby było Wam wygodnie. Waszą rozmowę możesza zacząć od patzrenia sobie w oczy. Dzieci lubiąbadać twarz opiekuna nie tylko patrząc na nią, ale i dotykając rączkami. Możesz pokazywać dziecku różne miny - śmieszny uśmiech, zmarszczone brwi, wysunięty język, nadęte policzki. 
Każdy moment jest dobry na poznawanie nowych słów. W tej zabawie możesz uczyć malucha rozpoznawać części twarzy. Dotykając najpierw swojego nosa powiedz: "To jest mój nos, a gdzie jest Twój nosek?" i dotknij noska dziecka. Głaszcząc policzki, masując delikatnie płatki uszu czy pocierając brwi uczymy dziecko pokazywać częsci twarzy. 

Kolejna część rozmowy może składać się z prostych pomruków, pisków, śmiechów lub sylab, np. "ba-ba' lub "tup-tup". 

Poprawiono: wtorek, 10, wrzesień 2013 22:29

Odsłony: 6120

Czytaj wicej Czytaj więcej...

Turlaj się, mój malutki


Jeśli małe dziecko przewróci się na brzyuszek w środku nocy, nie będzie potrafiło samo wrócić do pozycji na plecach. Podobne ćwiczenia mogą pomóc rozwiązać ten problem.

Zaśpiewaj następującą piosenkę do wymyślonej melodii. Śpiewając, przewracaj dziecko z pleców na brzuszek i z powrotem.

Poprawiono: niedziela, 15, kwiecień 2012 19:52

Odsłony: 5650

Czytaj wicej Czytaj więcej...
Cieszymy się, że tu trafiłaś / trafiłeś.

Prowadzimy prace nad przygotowaniem wersji mobilnej portalu wegemaluch.pl

Ta wersja platformy mobilnej jest w fazie testów! Prosimy o cierpliwość! (niektóre funkcje mogą nie działać w tej chwili)

 

Wegemaluch.pl Udostępnia materiały na licencji CC BY-NC-ND 4.0 Międzynarodowe. Materiały nieoznaczone CC BY-NC-ND 4.0 - Copyright by WegeMaluch.pl & MagYa 2011-2014. All rights reserved.

Wróć na górę

O Wegemaluch    O Nas    Regulaminy    Polityka Prywatności    Reklama    Promocja    Patronat    Admin    Kontakt    Faq    RSS    Toolbar

coffe Jesteś pewny by przełączyć w wersję dla komputerów stacjonarnych PC?